Menu

Moje Tak Zwane Życie

Blog o wszystkim co kocham. Jedzeniu, gotowaniu, książkach, muzyce i nie tylko.

Ukochane książki kucharskie i postanowienia noworoczne

kyra88

Wszyscy którzy mnie znają wiedzą o tym, że moje życie  sprowadza się do gotowania, jedzenia, czytania i pisania o gotowaniu. Pomyślałam że może napiszę o moich ulubionych książkach kucharskich, które potrafią wciągnąć jak najlepszy kryminał. A może raczej o ludziach którzy te książki napisali.


Zacznę od mojej kulinarnej przewodniczki duchowej, czyli Nigelli Lawson. Jako uczennica razem z mamą zachwycała się jej programami kulinarnymi, które były tak inne niż te które oglądałyśmy do tej pory. Mam kilka jej książek chociaż tą do której wracam najczęściej jest NIGELLA EKSPRESOWO. Lubię gotować ale czasem fajnie jest uprościć kilka rzeczy. Poza tym uwielbiam książki kucharskie które są przegadane. Kocham czytać te historie poboczne. Nigella pisze tak wszystkie swoje książki dlatego tak chętnie do nich wracam.
Kolejna osoba to Rachel Khoo. Jak można nie lubić tej ślicznej zawsze uśmiechniętej dziewczyny, otóż ja mogłam. Drażnił mnie jej optymizm. Drażnił do momentu kiedy obejrzałam pierwszy filmik z jej malutkiej kuchenki, to był moment w którym oszalałam na jej punkcie. To co bardzo lubię w jej programach to, że nie zawsze wszystko jej się udaje. Dzięki jej programowi a później książce przestałam bać się kuchni francuskiej. Kiedyś ii uważałam ją za napuszoną i pełną nie zrozumiałych terminów. Rachel pokazała, że kuchnia francuska nie tylko jest smaczna ale i prosta. received_1067326146652689
To, że jest trzecia nie oznacza, że jest na końcu listy moich ulubieńców kulinarnych. To dzięki niej zrozumiałam że ciasta mogą być proste a mimo to pyszne. Mówię oczywiście o Elizie Murawskiej z White Plate. W jej blogu zakochałam się jakieś 7 lat temu. Długo kazała nam czekać na swoją pierwszą książkę, ale było warto. Uwielbiam takie ciasta jakie prezentuje w "Słodko". Proste, bez zbędnych rzej c. Jeżeli nie mam pomysłu co upiec  wiem, że    tam zawsze znajdę cos odpowiedniego.received_1067326123319358
Oczywiście, że to nie wszyscy których podziwiam, oglądam ale te trzy panie zmieniły mój pogląd na jedzenie gotowanie, a nawet podejście do życia. 

p.s. Moim postanowieniem, a raczej  elem na ten rok jest pojawiać się tu częściej ;)

© Moje Tak Zwane Życie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci